... produkcja dedykowanego oprogramowania pod potrzeby klienta: C++, VC++, C#, Delphi, Java, SQL-Server, Oracle ...                                                                                                                                                 ... solidność, terminowość, rzetelność, niezawodność, wysokie kwalifikacje ...
Opis programu >>Zmiany<< Testy Demo Konsultanci Skanery

Zmiany w programie UPSA
UPSA 4.8 (grudzień 2006)
  1. W skład standardu wchodzi moduł skanowania z podajnikiem pozwalający między innymi na:
    • wyświetlenie obrazu skanowanych arkuszy
    • przeprowadzenie procedur korekty dla sterty zeskanowanych arkuszy w przypadku niejednoznacznych zaznaczeń
    • składowanie w wybranym miejscu obrazów arkuszy nierozpoznanych.
  2. Nowy program instalacyjny.
UPSA 4.7 (grudzień 2004)
  1. Jako standard wszedł do programu UPSA konfigurowalny eksport danych do SPSS.
  2. Zmieniono bibliotekę odczytu kodów paskowych zwiększając efektywność odczytu kodu w przypadku zabrudzeń i mniej wyraźnie wydrukowanych etykiet.
  3. Ujednolicono obsługę wielu języków we wszystkich modułach dodatkowych.
  4. Przystosowano program do nowych kluczy sprzętowych podłączanych do złącza USB (HASP HL)
  5. Rozszerzono możliwości modułu QUEST o pomiar czasu i prezentacje testów z podtestami z ograniczeniem czasowym
UPSA 4.6 (sierpień 2002)
  1. Jako standard wszedł do programu konfigurowalny eksport danych - także odpowiedzi do Microsoft® Excel.
  2. Możliwe jest dołączenie modułu analiz grupowych GrAn.
  3. Zmieniono funkcję rejestracji testu, w sposób umożliwiający podłączanie testów wygenerowanych programem TestEditor. Wprowadzono jednocześnie opcję usuwania testu.
  4. Zmieniono strukturę menu wydzielając w odrębną grupę wszystkie opcje związane z zestawieniami wyników grupowych.
UPSA 4.5 (wrzesień 2001)
  1. Do programu możliwe jest dołączenie modułu badania QUEST pozwalającego na prezentację pytań testu na ekranie. Osoba badana odpowiada za pomocą myszy lub klawiatury.
  2. Wprowadzono eksport i import danych w formacie specyficznym dla UPSA. Możliwe jest zatem przenoszenie danych między różnymi systemami UPSA (także AVEM i IPS).
  3. Z arkuszy odpowiedzi możliwy jest odczyt także innych danych możliwych do zakodowania w sposób analogiczny do odpowiedzi (np. płci, wieku, poziomu wykształcenia, dat).
UPSA 4.0 (styczeń 2001)
  1. Po uruchomieniu programu nie wyświetla się już okno umożliwiające wybór testu. Program zawsze zgłasza się oknem wprowadzania ostatnio wybranego testu. Zmiana testu podobnie jak w poprzednich wersjach nadal możliwa jest przez wybór odpowiedniej funkcji na pasku narzędzi lub z menu programu.
  2. Zmieniono strukturę menu programu.
  3. Użytkownik może samodzielnie rozszerzać kartotekę osobową o dodatkowe potrzebne mu informacje (np. zawód, grupa studencka, diagnoza itd.). Liczba i rodzaj tych informacji w pełni zależy od użytkownika.
  4. Można definiować filtry pozwalające na wyselekcjonowanie z wszystkich osób lub badań tylko tych, które odpowiadają kryteriom określonym przez użytkownika w danym filtrze.
  5. Jako standard weszła do programu możliwość generacji listy wyników (tabelaryczne zestawienie danych osobowych osiągniętych wyników surowych lub znormalizowanych grupy osób). Użytkownik może konfigurować listę wyników pod względem ilości i rodzaju umieszczanych na niej danych. Lista generowana jest w następujących formatach: HTML, SPSS, ASCII i może zostać automatycznie zaimportowana do takich programów jak EXCELL, SPSS czy dowolny edytor tekstowy.
  6. Można wyłączyć/włączyć wyświetlanie przedziałów ufności w tabelach wyników.
  7. W testach z możliwością wyświetlania profili porównawczych, można włączać/wyłączać poszczególne profile.
  8. Wprowadzono opcję wyświetlenia wszystkich kolumn przewidzianych w danym widoku bazy z zachowaniem ich pierwotnej szerokości.
  9. Zmieniono nieco procedury analizy arkusza, jako standard weszła do programu możliwość analizy kodu cyfrowego zawartego na arkuszu odpowiedzi (kod zaznaczany jest podobnie jak odpowiedzi).
  10. W celach diagnostycznych i demonstracyjnych wprowadzono możliwość symulacji skanowania przez odczyt bitmap zawierających obraz zeskanowanego arkusza.
  11. Umożliwiono eksport badań do plików ASCII o określonym formacie.
  12. Umożliwiono import badań z innych stanowisk z programem UPSA i z innych systemów (WINWTS, niektóre testy SWETS, dane pozyskiwane w wyniku zastosowania profesionalnych czytników arkuszy itp.).
  13. Zmieniono program instalacyjny, pozwalając na wybór opcji instalacji. Jako standard instalowane jest oprogramowanie umożliwiające korzystanie z programu także tym użytkownikom, którzy nie posiadają zainstalowanej pełnej wersji programu Microsoft® Access 97.
UPSA 3.5 (lipiec 2000)
  1. Dodano opcje przedziałów ufności (możliwość wyboru poziomu ufności i typu przedziału ufności)
  2. Podczas wyboru skanera można ograniczyć wyświetlaną listę tylko do skanerów przetestowanych z programem.
  3. Wprowadzono możliwość nakładania limitu uruchomień na test.
  4. Użytkownik może definiować hasło dostępu do bazy danych.
  5. Wykryte sytuacje wątpliwe podczas analizy arkusza (odpowiedzi nadmiarowe, zbyt słabe zaznaczenia) ponownie rejestrowane są w statusie badania.
  6. Przystosowanie programu do pracy ze skanerami HP5300 – m.in. rozszerzono analizę arkusza o możliwość analizowania obrazu kolorowego zapamiętanego w formacie 256 kolorów na piksel.
UPSA 3.0 (styczeń 2000)
  1. Wprowadzono możliwość konfigurowania oceny wyników indywidualnych testów. Można wybrać, które części oceny mają zostać wyświetlone lub wydrukowane.
  2. Zmieniono format plików definicyjnych. Zainstalowanie nowej wersji menedżera wymaga zainstalowania nowej wersji testów.
 

O firmie | Produkty | Współpraca | Referencje | Microsoft | Aktualizacje | Kontakt
© 2005 AltaSoft s.c. All rights reserved.